جهت اطلاع از به روز رسانی سایت و ارسال رایگان کتاب به ایمیل شما، عضو گروه کتاب امید ایران شوید. امید ایران آیا می دانید برای کتابخانه امید ایران، علاوه بر نیروی انسانی شاغل ، ماهیانه چه هزینه هایی جهت هاست سایت ، هاست دانلود و ... پرداخت می گردد؟ چنانچه خدمات این وب سایت مورد توجه شما قرار گرفته است، لطفا برای ادامه فعالیت و توسعه خدمات،(دراینجا)از ما حمایت کنید. امید ایران توجه ویژه : چنانچه کتاب مورد نظر خود را در این سایت نیافتید پیشنهاد می کنیم نسخه قدیمی سایت را هم از اینجا ملاحظه نمایید. امید ایران دانلود رایگان کتابهای گویا در وب سایت جامع کتابخانه صوتی طنین ایرانی امید ایران آیا می دانید کتابخانه صوتی طنین ایرانی برگزیده برتر جشنواره رسانه های دیجیتال است ؟ طنین ایرانی به روز ترین فروشگاه اینترنتی ایران با بیشترین تنوع محصولات اوریجینال امید ایران مرجع دانلود رایگان نرم افزار ایرانیان امید ایران جهت سفارش تبليغات در وب سایتها و گروههای امید ایران با آدرس IrEbooks@Gmail.Com تماس حاصل فرمایید.
تبلیغات
تبلیغ هزینه نیست ، سرمایه گذاریست
حمایت آنلاین ، توسعه خدمات
جهت حمایت از گروه امید ایران برای ارتقاء کیفیت و توسعه خدمات در عرصه کتاب و کتابخوانی،
شما هم به جمع حامیان ما بپیوندید
قابل پرداخت توسط
همه کارتهای بانکی عضو شتاب

جستجوگر سایت

Site Web
گروه امید ایران در فیسبوک
http://www.irebooks.com/images/share/AddBook.jpg
هم اکنون به دوستان ما بپیوندید
خوراک خوان اختصاصیدانلود کتاب دانلود رایگان کتاب کتابخانه امید ایران: دانلود کتابهای هنری

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]

قسمتی از متن کتاب:
 
نمایشی از تضاد و اختلاف بین یک زن و شوهر بخاطر بچه ندار شدن که دنیای زن عروسکهایی می شود که هر روز خیال او را پر می نماید
سه شنبه، 2 ارديبهشت ماه، 1393
نویسنده:elahe
بازدید:113 بار
تبلیغات

قسمتی از متن کتاب :
 
در سال 1594 شكسپير در نمايشنامه اي كمدي در حضور ملكه اليزابت اول در قصر گرينيچ بازي كرد و در سال 1597 اولين كمدي خود را به نام « تلاش بيهوده عشق » در حضور ملكه نمايش داد .از آن پس نمايشنامه هاي او مرتبا تحت حمايت ملكه نمايش داده مي شد ...
دوشنبه، 12 اسفند ماه، 1392
نویسنده:elahe
بازدید:2340 بار
تبلیغات

قسمتی از متن کتاب :
 
نعلبندیان در سال ۱۳۲۶ در تهران زاده شد. دوران کودکی و نوجوانی‌اش را در روزنامه فروشی پدرش گذراند و پس از آشنایی با افرادی چون محمد آستیم گه دیگران او را استاد نعلبندیان تلقی می کردند و محمود استادمحمد و رفت و آمد به محافل هنری آن دوره مانند کافه فیروز در ۱۸ سالگی شروع به نوشتن کرد. با نگارش نمایشنامه «پژوهشی ژرف و سترگ در سنگواره‌های قرن بیست و پنجم زمین شناسی یا چهاردهم، بیستم فرقی نمی‌کند» جایزه اول مسابقه نمایشنامه نویسی نسل جوان را از آن خود کرد.
سه شنبه، 2 مهر ماه، 1392
نویسنده:bahare
بازدید:941 بار

قسمتی از متن کتاب :
 
اتوبوس دو طبقه، كلاس‏هاي مختلف، ادامه.اتوبوس در حال راه افتادن.ناظم: (رو به داخل.) كسي جا نمونده؟بچه‏ها: نخير (صدايشان را مي‏كشند.)از ماشين پياده مي‏شود. يك ژاپني كه دوربين عكاسي به گردن دارد، با يك هندي كه دوربين فيلمبرداري به دوش دارد، دوان‏ دوانخود را به اتوبوس مي‏رسانند و بالا مي‏آيند. اتوبوس در حال راه رفتن.ژاپني: (به راننده با لهجه) تلويژن؟ تلويژن؟راننده: (متوجه آن‏ها مي‏شود.) برو پائين عمو. خدا روزي ‏تو جايي ديگه حواله كنه.يكي از بچه‏ها برخاسته برايش احترام ژاپني مي‎گذارد.
سه شنبه، 29 مرداد ماه، 1392
نویسنده:bahare
بازدید:1327 بار

قسمتی از متن کتاب :
 
من نمایشنامه‌ی گل‌های شمعدانی را به‌خاطر طرح اجرایی كه در سر داشتم نوشتم. در طرح من تماشاگران دو دسته می‌شدند و هر كدام تماشاگر نمایشی متفاوت از هم بودند كه نام هر دو نمایش گل‌های شمعدانی بود. برای عملی شدن نظرم هنگام اجرای گل‌های شمعدانی، سالن چهارسو را با یك دیوار عایق صدا دو قسمت كردیم و تماشاگران  هنگام ورود به سالن آزاد بودند هر طرف كه دوست دارند بنشینند. مسلما آن‌ها نمی‌دانستند نمایش این دو قسمت با هم فرق دارد و وقتی هم كه می‌فهمیدند محكوم به تماشای نمایش قسمتی بودند كه خودشان انتخاب كرده بودند.
سه شنبه، 11 تير ماه، 1392
نویسنده:bahare
بازدید:1439 بار

قسمتی از متن کتاب :
 
به گفتهٔ آقای بهارلو این اثر اثری است ناب و در تراز پرورده‌ترین داستان‌های کوتاه جهان. این کتاب را مژده دقیقی به فارسی ترجمه کرده است که میشود گفت اولین ترجمهٔ پاکیزه از آثار پاموک به زبان فارسی است.اغلب آثار پاموک از ترکی به فارسی ترجمه شده است که در ارا‌‌‌‌‌‌‌‌ئه زبان گفتاری مناسب لنگ می‌زند.در یکی دو سال اخیر آثار پاموک در اروپا جزو پرفروش‌ترین آثار است و پاره‌ای از کتاب‌های او به بیش از بیست زبان زندهٔ دنیا ترجمه شده است. پاموک نویسنده‌ای است روشنفکر، مستقل، با روحیه‌ای انتقادی.
شنبه، 11 خرداد ماه، 1392
نویسنده:elahe
بازدید:2707 بار

قسمتی از متن :
 
كارگردان تئاتر 'زمستان 66' گفت: وقايع زمستان سال 1366 بخشي از تاريخ ماست كه نبايد به دست فراموشي سپرده شود، به همين دليل نمايش 'زمستان 66' را پس از 13 سال، بار ديگر به روي صحنه بردم.
پنجشنبه، 2 خرداد ماه، 1392
نویسنده:elahe
بازدید:1619 بار

قسمتی از متن  :
 
نمایشنامه سه نظر درباره یک مرگ به نویسندگی مینا اسدی و بازنویسی نیلوفر بیضایی  است که راجع به تساوی حقوق زنان و مردان از زبان حوا است.
پنجشنبه، 2 خرداد ماه، 1392
نویسنده:elahe
بازدید:1390 بار

قسمتی از متن کتاب :
 
هربرت مارکوزه در خانواده‌ای یهودی در برلین به‌دنیاآمد. در طولِ جنگِ اول در ارتش آلمان خدمت کرد. او سپس عضوِ شورایِ سربازان بود که در قیام ناکامِ سوسیالیست‌های اسپارتاکیست شرکت داشت. بعد از کامل‌کردنِ تزهایِ دکترای تخصصی خود در دانشگاه فرایبورگ در سال ۱۹۲۲ با موضوعِ رمانِ آلمانی به برلین بازگشت و به کارِ انتشارات پرداخت.مارکوزه به عنوان یکی از مؤثرترین اندیشمندان مکتب انتقادی، در کتاب «انسان تک‌ساحتی» که به سال ۱۹۶۴ به رشته تحریر درآورد، سلطه و استیلای تکنولوژی‌های مدرن بر انسان را به چالش می‌کشد و تک‌بعدی شدن خرد، جامعه و انسان را نتیجه منطقی مدرنیته در تمام ابعاد آن می‌داند؛ امری که «انسان تک‌ساحتی» را بازتولید می‌کند.
دوشنبه، 9 ارديبهشت ماه، 1392
نویسنده:elahe
بازدید:3215 بار
تبلیغات

قسمتی از متن کتاب :
 
تشنگی و گشنگی نمایشنامه ای در سه پرده هست که حدود ۵۰ صفحه اون را آقای آل احمد ترجمه کرده و بعد ، مرگ امانش نداده و باقی ترجمه توسط آقای هزارخانی پیگیری شده است . مایه های سورئالش بالا بود ، به صورت کامل منظورش را نگرفتم ولی با این وجود خوندنش خوب بود . پرده اول زن و مردی هستند که زن سعی در پایبند کردن مرد به همان چیزهای مرسوم دور و برشان و عشقان دارد . پرده دوم مرد تنها در بیابانی موزه مانند است . پرده سوم مرد در بین کوره راه ها به مجلسی رسیده سعی در اموزش اصولی به او دارند . اگر کسی خونده نمایشنامه رو لطف می کنه که برداشتهاش را به من هم بگه .
سه شنبه، 8 اسفند ماه، 1391
نویسنده:bahare
بازدید:2992 بار
تبلیغات

تبلیغات
تبلیغ هزینه نیست ، سرمایه گذاریست
آمار کاربران

کمک آنلاین به موسسات خیریه
کمک به کودکان مبتلا به سرطان
 
 
کمک به سالمندان کهریزک
 
نظرسنجی
نظر شما در مورد سایت؟

عالی
خوب
متوسط
بدنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء: 2809
نظرات : 14
ارسال رایگان کتاب به ایمیل شما