جهت اطلاع از به روز رسانی سایت و ارسال رایگان کتاب به ایمیل شما، عضو گروه کتاب امید ایران شوید. امید ایران آیا می دانید برای کتابخانه امید ایران، علاوه بر نیروی انسانی شاغل ، ماهیانه چه هزینه هایی جهت هاست سایت ، هاست دانلود و ... پرداخت می گردد؟ چنانچه خدمات این وب سایت مورد توجه شما قرار گرفته است، لطفا برای ادامه فعالیت و توسعه خدمات،(دراینجا)از ما حمایت کنید. امید ایران توجه ویژه : چنانچه کتاب مورد نظر خود را در این سایت نیافتید پیشنهاد می کنیم نسخه قدیمی سایت را هم از اینجا ملاحظه نمایید. امید ایران دانلود رایگان کتابهای گویا در وب سایت جامع کتابخانه صوتی طنین ایرانی امید ایران آیا می دانید کتابخانه صوتی طنین ایرانی برگزیده برتر جشنواره رسانه های دیجیتال است ؟ طنین ایرانی به روز ترین فروشگاه اینترنتی ایران با بیشترین تنوع محصولات اوریجینال امید ایران مرجع دانلود رایگان نرم افزار ایرانیان امید ایران جهت سفارش تبليغات در وب سایتها و گروههای امید ایران با آدرس IrEbooks@Gmail.Com تماس حاصل فرمایید.
تبلیغات
تبلیغ هزینه نیست ، سرمایه گذاریست
حمایت آنلاین ، توسعه خدمات
جهت حمایت از گروه امید ایران برای ارتقاء کیفیت و توسعه خدمات در عرصه کتاب و کتابخوانی،
شما هم به جمع حامیان ما بپیوندید
قابل پرداخت توسط
همه کارتهای بانکی عضو شتاب

جستجوگر سایت

Site Web
گروه امید ایران در فیسبوک
http://www.irebooks.com/images/share/AddBook.jpg
هم اکنون به دوستان ما بپیوندید
خوراک خوان اختصاصیدانلود کتاب دانلود رایگان کتاب کتابخانه امید ایران: دانلود کتابهای دینی- مذهبی

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]

قسمتی از متن کتاب :
 
از مباحث گذشته روشن شد كه مشورت عبارتست از اجتماع عده‏اى از مردم آگاه و مطلع از موضوع و كاملا مورد وثوق براى بدست آوردن حقيقت درباره آن موضوع كه براى مشورت مطرح گشته است . البته روشن است كه اگر امر دائر باشد ميان اينكه عضو مشورت باداشتن آگاهى و اطلاع كامل از موضوع داراى عدالت باشد ، يا وثوق ، البته صفت عدالت مقدم است ، زيرا با وصف عدالت اطمينان به واقعيتى كه بوسيله شخصى عادل ابراز ميگردد ، بيشتر و عاليتر مى‏باشد . اما موضوع مشورت ، يعنى امورى كه در اسلام قابل بر نهادن براى مشورت و استخراج آراء است ، همه موضوعات و شئون حياتى انسانها و زمينه صدور احكام مستند به عناوين ثانوى است .
دوشنبه، 12 اسفند ماه، 1392
نویسنده:elahe
بازدید:1933 بار

قسمتی از متن کتاب:
 
مرد متتبع در تاریخ ، در مطالعه ی ترجمه ی حال آن فداییان بزرگ ، جمعی را به نظر می آورد که جلال و وقار و ابهت پیری، آنان را احاطه نموده و شمشیرهای بیرحم دشمنان آنها را از دم خود گذرانیده و یا جوانانی را میبیند که در بحبوبه ی جوانی و شادابی عمر، بین آنها و زندگانی و حتی گاهی بین آنها و توشه و آب موانعی ایجاد کرده اند ، در حالتیکه آنها در ساحل آرزو تشنه و در اطراف سفره ی طبیعت منتظر گرفتن سهم خود از نعمتهای زندگی بودند .صدماتی که به این سلسله ی جلیله رسید ، بقدری زیاد بود که اگر ظواهر طبیعت با خون آن فداییان عالم اسلام رنگین میگردید ، به هیچ وجه بعید و شگفت آور نبود. 
دوشنبه، 12 اسفند ماه، 1392
نویسنده:elahe
بازدید:2899 بار

قسمتی از متن کتاب :
 
این رساله به تصحیح مرحوم مجتبی مینوی،به طرزی خلاصه برای اولین بار در سال 1353 به چاپ رسید.مجتبوی مینوی در مقدمه می گوید:«سعدی در نثر سه اسلوب مختلف دارد.یکی از آنها اسلوب نثر فنی و مسجع است که در گلستان به کار برده.دیگر شیوه نثر مُرسل اوست،یعنی نثر ساده ی بی زینت و بی پیرایه فصیح ولی بسیار نزدیک به زبان محاوره ی تربیت یافتگان و ارباب فهمکه در این رساله ی صاحبیه (در نصیحت ارباب ملوک) بکار برده است،چندان معروف نیست زیرا این را کمتر خوانده اند.خیال می کنم شمسالدینجوینی،صاحب دیوان از شیج اجل رساله ای در آداب مملکت داری خواسته بوده است.و شیخ به تعجیل یادداشتهایی بدون رعایت ترتیب، از آنچه بخاطرش رسیده است نوشته،و رساله صاحبیه را ترتیب داده،و در آخر هم چند قطعه ای شعر در آن گنجانده.این استنباط بنده حدسی و فرضی بیش نیست.»
شنبه، 10 اسفند ماه، 1392
نویسنده:bahare
بازدید:1233 بار
تبلیغات

قسمتی از متن کتاب :
 
عناوینی که در این کتاب می خوانید:-2 باور غلط در مورد شخصیت - آزمون خود شناسی - آزمون خودشناسی مفهوم زندگی مشترک - آشتی با کودک درون - آنهایی که از خودشان راضی نیستند - احساس تنفر از رنگ ها - انواع اختلالات شخصیت - ارتباط شخصیت افراد با طرز خوابیدن - ارتباط شخصیت و دست دادن - اسرار خوش شانسی - امضا شناسی - انواع دست دادن - انواع مردان - بگو فرزند چندم خانواده ای؟ - بگویید چگونه عطسه می کنید تا بگوییم کیستید - تاثیر رنگ بر رفتار و سلامت - تحلیل دستخط- تست اعتیاد به اینترنت - تستهای خودشناسی - تفاوتهای عقلی زنان و مردان - انواع تیپهای مختلف- و مطالب بسیاری دیگر در باب خودشناسی و بهتر شناختن خود و اطرافیان
چهارشنبه، 30 بهمن ماه، 1392
نویسنده:elahe
بازدید:3411 بار
تبلیغات

قسمتی از متن کتاب :
 
زائرانى كه پيش از اعمال عمره، براى زيارت قبر پيامبر(صلى الله عليه وآله) و ائمه بقيع(عليهم السلام)به مدينه مىروند، آنگاه كه روانه مكّه مىشوند، بايد در «مسجد شجره» كه نزديك مدينه و بر سر راه مدينهـمكّه واقع است، مُحرم شوند و براى انجام بقيه اعمال به سوى مكه حركت كنند.آنان كه از جدّه به مكّه مىروند بايد به «جُحفه» بروند و در آنجا محرم شوند.كسانى كه در مكّه و اطراف آن هستند
يكشنبه، 21 مهر ماه، 1392
نویسنده:bahare
بازدید:1913 بار
تبلیغات

قسمتی از متن کتاب :
 
در ضمن خطبۀ آن حضرت، در مسجد الخَيْف، واقع در مِنَي كه در روز عيد قربان ايراد شد(و خطبه‌اي بسيار عالي و رواقي و حاوي بسياري از احكام و دستورات و توصيه‌ها و اندرزهاست) سخن از نسيئ كه عبارت است از: تاخير انداختن احكام و تكاليف مقررۀ هر ماه به ماه ديگر و به زمان‌هاي بعد، به‌ميان آمد و حضرت با استشهاد به آيۀ قرآن، آن را موجب زيادي كفر دانسته و تصريح نمودند كه:بايد تكاليف و اعمال، طبق شهور قمريّه بجاي آورده شود كه دوازده ماه است و چهار ماه از آن كه رجب و ذوالقعده و ذوالحجه و محرّم است، ماههاي احرام شمرده مي‌شود و به عقب انداختن حجّ و ساير تكاليف را از زمان مقرّر خود در شرع كه طبق شهور قمريّه است، حرام است.
يكشنبه، 21 مهر ماه، 1392
نویسنده:bahare
بازدید:1833 بار

 

 

يكشنبه، 14 مهر ماه، 1392
نویسنده:elahe
بازدید:1724 بار

قسمتی از متن کتاب :
 
کتاب ((جهاد النفس )) در مجموعه گرانسنگ حدیثى ((وسائل الشیعه)) در نزد عالمان اخلاق از اهمیت ویژه اى برخوردار بوده است و آن پاک نهادان همواره تشنه کامان اخلاق اسلامى و سالکان طریق را به خواندن و عمل کردن به این کتاب شریف سفارش مى نموده اند
يكشنبه، 14 مهر ماه، 1392
نویسنده:elahe
بازدید:2575 بار

قسمتی از متن کتاب :
 
مسلمانان براین باورند که خداوند، قرآن را به محمد از طریق فرشته ای به نام جبرئیل فروفرستاده‌است. به باور مسلمانان خدا بر بسیاری از پیامبران، وحی فرستاده و محمد آخرین آنان است. مسلمانان محمد را اعاده‌کننده ایمان توحیدی خالص ابراهیم، موسی، عیسی و دیگر پیامبران می‌دانند و معتقدند که اسلام کامل‌ترین و آخرین آیین الهی است.
سه شنبه، 19 شهريور ماه، 1392
نویسنده:elahe
بازدید:2014 بار

قسمتی از متن کتاب :
 
انسان مومن برپايه توجه به خدا وتكيه بر ابديت زندگي مي‌كند وانسان كافر بر پايه خواهشهاي نفساني وزندگي موقت دنيا.دين آمده است تا به انسان بگويد: تو مهمل و رها نيستي و براي مقصدي آمده‌اي.مردن پاك شدن از ماديات است.عزرائيل آينه‌اي است كه محتضر، باطن خود را در آن مي‌بيند.توبه در حال مرگ فايده ندارد؛ بايد قبل از آن عقل و قلب را متوجه خدا كرد.سوال در قبر و قيامت از باطن انسان است لذا دروغگوئي امكان ندارد.وسعت قبر و برزخ انسان بمقدار فهم و عمل او به معنويات است.روح انسان در قبر و قيامت با تجسّم اعمال خودش روبرو مي‌شود.
سه شنبه، 19 شهريور ماه، 1392
نویسنده:elahe
بازدید:1195 بار

تبلیغات
تبلیغ هزینه نیست ، سرمایه گذاریست
آمار کاربران

کمک آنلاین به موسسات خیریه
کمک به کودکان مبتلا به سرطان
 
 
کمک به سالمندان کهریزک
 
نظرسنجی
نظر شما در مورد سایت؟

عالی
خوب
متوسط
بدنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء: 2809
نظرات : 14
ارسال رایگان کتاب به ایمیل شما