تبلیغات


مهمان گرامی، خوش‌آمدید!
شما قبل از این که بتوانید در این انجمن مطلبی ارسال کنید باید ثبت نام کنید.

نام کاربری/ایمیل:
  

گذرواژه‌
  





جستجوی انجمن‌ها

(جستجوی پیشرفته)

آمار انجمن
» اعضا: 1,890
» آخرین عضو: malyTam
» موضوعات انجمن: 659
» ارسال‌های انجمن: 979

آمار کامل

کاربران آنلاین
در حال حاضر 28 کاربر آنلاین وجود دارد.
» 0 عضو | 28 مهمان

آخرین موضوع‌ها
بررسی وضع روحی راهبران مت...
انجمن: مقالات تایپ شده روانشناسی
آخرین ارسال توسط: gitar131
2017/02/19، 11:02
» پاسخ: 0
» بازدید: 157
آموزش : ترفندهایی که دندا...
انجمن: مقالات تایپ شده آموزشی
آخرین ارسال توسط: gitar131
2017/02/18، 22:43
» پاسخ: 0
» بازدید: 200
دانلود کتاب مفاتیح الجنان...
انجمن: دانلود کتاب دینی – مذهبی
آخرین ارسال توسط: hightrans
2017/02/18، 14:45
» پاسخ: 1
» بازدید: 61,812
دانلود رمان لاله سیاه اثر...
انجمن: دانلود داستانهای بلند و رمان
آخرین ارسال توسط: hightrans
2017/02/18، 14:44
» پاسخ: 2
» بازدید: 4,667
ویژگی های هاست خوب
انجمن: دانلود یا تایپ مقالات کامپیوتر و IT
آخرین ارسال توسط: sitecup
2017/02/17، 23:54
» پاسخ: 0
» بازدید: 50
5 ترفندافزایش ترافیک طراح...
انجمن: دانلود یا تایپ مقالات کامپیوتر و IT
آخرین ارسال توسط: sitecup
2017/02/17، 23:51
» پاسخ: 0
» بازدید: 37
dns دامنه چیست و چگونه آن...
انجمن: مقالات تایپی با موضوعات دیگر
آخرین ارسال توسط: sitecup
2017/02/17، 23:50
» پاسخ: 0
» بازدید: 56
۶ نکته ی حساس که در طراحی...
انجمن: دانلود یا تایپ مقالات کامپیوتر و IT
آخرین ارسال توسط: khabarekhosh
2017/02/15، 01:03
» پاسخ: 0
» بازدید: 69
راهنمای انتخاب هاست مناسب
انجمن: مقالات تایپی با موضوعات دیگر
آخرین ارسال توسط: karait
2017/02/12، 17:20
» پاسخ: 0
» بازدید: 99
لحظاتی خوش با تور قشم در ...
انجمن: اخبار فرهنگی و هنری
آخرین ارسال توسط: Qeshmtour1365
2017/02/10، 14:54
» پاسخ: 0
» بازدید: 99

 
  بررسی وضع روحی راهبران مترو پس از خودکشی یک مسافر
ارسال کننده: gitar131 - 2017/02/19، 11:02 - انجمن: مقالات تایپ شده روانشناسی - بدون پاسخ

 بررسی وضع روحی راهبران مترو پس از خودکشی یک مسافر 

روزنامه شهروند در گزارشی به بررسی وضع روحی راهبران مترو پس از خودکشی یک مسافر خبر داد.

 
 
 راهبر‌های مترو  از کلمه خودکشی استفاده نمی‌کنند. پیامی که به مرکز کنترل ترافیک مخابره می‌شود، تحمل این کلمه را ندارد:   «فردی خودش را جلوی قطار انداخته.» خیره به سیاهی تونل و مسیری که هر روز می‌رفتند و می‌آمدند، به روزگاری فکر می‌کنند که دیگر عوض شده‌است. بقیه فقط همین جمله را می‌شنوند، اما برای آنها این جمله مثل کوه یخی وسط اقیانوس است که هنوز کسی جز ناخدای کشتی نمی‌داند ویرانشان کرده است.
  
آنها که خود را به قصد مردن جلوی قطارهای شهری می‌اندازند، خودشان را یکبار می‌کشند و راهبر قطار را‌ هزار بار. «معمولا خودشان را ابتدای سکو می‌اندازند. با این کار دیگر شانسی برای زنده ماندن ندارند، وقتی قطار وارد می‌شود نمی‌تواند عکس‌العمل سریع  نشان دهد، سرعت هنوز زیاد است. اما اگر ته سکو باشد که سرعت تا ٢کیلومتر هم پایین آمده، قطار می‌ایستد و ممکن است اتفاقی نیفتد. اگر سرعت بیشتر باشد چند متری حرکت می‌کند تا بایستد. سرعت ما در مسیر تعریف شده است. ترمز اضطراری هم داریم.» همه ترمزها دست می‌اندازند به ریل‌ که قطار ١٤٠متری را نگه دارند اما کاری از کسی برنمی‌آید.
  
مصطفی ٦‌سال است که راهبر مترو است و هیچ خوشش نمی‌آید به او بگویند راننده مترو: «راننده‌های هر کدام از وسایل نقلیه اسمی دارند، مثلا خلبان یا کاپیتان کشتی. ما هم راهبر مترو هستیم. شاید کار ناخدای کشتی را بکنیم یا کار یک خلبان ولی دیده نمی‌شود. بزرگترین هواپیمای ایران چند مسافر دارد؟ ایرباس ٨٠٠مسافر دارد. قطارهای داخل شهر هر بار در ساعت شلوغی هزارمسافر و قطارهای کرج نزدیک به ٢هزار مسافر می‌برند.» حرف از خودکشی در مترو را به تعویق می‌اندازد و مدام می‌گوید:   «هیچ کس نمی‌تواند حس آن لحظه راهبر را بفهمد.»
  
نخستین خودکشی در مترو را دختری ١٨ساله انجام داد، سال ١٣٨٤ در ایستگاه شهید بهشتی (روزنامه ایران، ٩٣).‌ سال ٩٣ در گزارشی که دنیای اقتصاد منتشر کرد، احمد دنیامالی، عضو شورای شهر گفت ماهانه بیش از یک نفر در ایستگاه‌های مترو خودکشی می‌کنند: «سالانه ۱۷ تا ۱۸نفر در ایستگاه‌های مترو خودکشی می‌کنند که درحال حاضر این رقم کاهش یافته است.» ‌سال گذشته رجانیوز آمارهای خودکشی و حوادث انسانی در مترو تهران را در ٣‌سال اخیر بسیار ناچیز گزارش کرد: «در ‌سال ٩٢ یک مورد، در سال ٩٣ چهار مورد و در‌ سال‌جاری نیز تنها یک مورد خودکشی در مترو به ثبت رسیده است.»
  
 آخرین خودکشی دی‌ماه امسال اتفاق افتاد. صبح روز ١٩دی‌ماه مردی در یکی از ایستگاه‌های خط ٢مترو خودش را جلوی قطار انداخت. قطارهای خط متوقف شدند و مردمی که در ایستگاه‌ها منتظر بودند آن روز دیرتر به محل کارشان رسیدند. راهبر مترو به مرکز خبر داد، از کابین بیرون آمد، جایش را به راهبر انتهای قطار داد و روزگارش عوض شد. مصطفی می‌گوید تابه‌حال کسی جلوی قطار او خودکشی نکرده اما دستورالعمل یکی است و همه راهبرها می‌دانند: «باید به مرکز کنترل ترافیک، اطلاع‌رسانی کنیم، تیم مدیریت بحران تشکیل می‌شود و وضع فرد را بررسی و او را خارج می‌کنند. راهبر دیگر نمی‌تواند قطار را هدایت کند، چون شرایط روحی مناسبی ندارد، راهبر انتهای قطار جایگزین می‌شود و قطار را تا انتهای مسیر می‌برد. این را حتما بنویسید، زمانی که کسی خودش را جلوی قطار می‌اندازد، بزرگترین مجازات را برای راهبر درنظر گرفته.» خبر قطار حادثه‌داده می‌پیچد و کسی تحمل ندارد راهبرش شود. قطار هم مجازات شده: «ذهنیت خوبی برای راهبر دیگر هم به وجود نمی‌آید که قطار را هدایت کند و آن روز از مسیر خارج می‌شود.»
  
مصطفی هیچ سوالی را تلفنی جواب نمی‌دهد و در پیامک‌ها هم کلی و بدون نشانه قرار می‌گذارد. یک روز از محل کارش به دفتر روزنامه می‌آید. میان صحبت‌هایش لبخند می‌زند و مدام می‌گوید کسی ما را نمی‌شناسد، شمرده حرف می‌زند اما وقتی به گفتن از شرایط کار می‌رسد، جمله‌ها می‌دوند و یکدیگر را قطع می‌کنند. حرف از خودکشی که می‌شود می‌گوید:  «وارد جزییات نمی‌شوم.» شعاع دید راهبر، حداقل ٢٠٠ -١٠٠متر است، بسته به شیب و فرازو قوس خط، گاهی تا یک کیلومتر را هم می‌تواند ببیند:   «اما فرقی نمی‌کند، آن کسی که می‌خواهد خودکشی کند مشخص نیست. ممکن است توی ایستگاه بایستی و چند دقیقه بعد یک نفر کنارت خودکشی کند. اگر راهبر کسی را روی ریل ببیند، بسته به این‌که ایستگاه توی شیب باشد یا نه و قوس‌وفراز خط، فاکتورهایی زمان توقف قطار را مشخص می‌کند. اما هرچقدر هم سرعت عمل بالا باشد، هیچ وسیله‌ای درجا استپ نمی‌کند.»
 
قطار میخکوب می‌شود
  
«حتی وقتی یک پرنده را می‌زنی ناراحت می‌شوی، وای‌به‌حال این‌که به انسان برخورد کنی.» کم‌کم یخش آب می‌شود و از روزی می‌گوید که با شنیدن صدای برخورد در کابین راهبری فهمید کسی خودکشی کرده:  «آن موقع راهبر آموزشی بودم و کنار راهبر نشسته بودم. داشتم به مسافرها نگاه می‌کردم که صدای برخورد شنیدم. ترمز اضطراری زده شد. وقتی چنین اتفاقی می‌افتد کل ترمزها درگیر می‌شوند تا قطار در کمترین فاصله زمانی بایستد، به اصطلاح ما، قطار میخکوب می‌شود. خوشبختانه من صحنه برخورد را ندیدم. راهبر پریشان شده بود و دست‌هایش مثل یخچال یخ کرده بود. همان وقت با رنگ‌وروی پریده اطلاع داد یک نفر خودش را جلوی قطار انداخته.»
بعضی‌ها گریه می‌کنند. بهم می‌ریزند و شوکه می‌شوند. ناخواسته باعث مرگ یک نفر شده‌اند، حادثه‌ای که ممکن است هر ساعت برای هر قطار و راهبری پیش بیاید: «شاید هیچ وقت بروز ندهند. اما این خاطره تلخ را همیشه با خودشان دارند. برای همین وقتی این اتفاق می‌افتد، ما درباره حادثه با راهبر حرف نمی‌زنیم. اجازه می‌دهیم خودش داوطلبانه و اگر تمایل داشت از حادثه بگوید، چون رویش اثر منفی می‌گذارد و مدام برایش یادآوری می‌شود. این نوع برخورد اول در تجربه کاری به دست آمد، بعد در آموزش‌ها مطرح شد.»
  
مصطفی یک بار دیگر هم شاهد خودکشی بود. عید یکی از سال‌ها- نمی‌خواهد بگوید- موقع ورود به ایستگاهی که نامش را نمی‌آورد، دختری خود را جلوی قطاری پرت می‌کند که از مسیر کناری او می‌آمد: «انتهای سکو بودم، ما باید زاویه دیدمان بالا باشد، صحنه برخورد را دیدم، وارد جزییات نمی‌شوم، یک دختر جوان دهه هفتادی بود که خودش را پرت کرد جلوی قطاری که از مسیر روبه‌روی من می‌آمد. تا دو سه روز حوصله خودم را هم نداشتم، حتی نمی‌توانستم غذا بخورم، کلافه بودم. من فقط این صحنه را دیدم، چه برسد به راهبری که برخورد برایش اتفاق افتاد، او چه حالی داشت؟»  می‌گویند وقتی به آن راهبر رسیدند، می‌لرزید. مثل بید. البته آنها به قدری روی خود تسلط دارند که خبر این حادثه را به مرکز کنترل ترافیک انتقال دهند و درخواست کنند راهبر انتها به کابین‌شان بیاید. مصطفی می‌گوید:   داغون و متلاشی شده بود.
  
بعضی‌ها حتی چند روز به بیمارستان می‌‌روند. برای این راهبرها، مرخصی درنظر می‌گیرند، یک سفر چند روزه با خانواده که اغلب مقصدش مشهد است. تأثیر این اتفاق بعضی‌هایشان را منزوی می‌کند. باید زمانی بگذرد تا بتوانند دوباره خودشان را پیدا کنند. به روانشناس معرفی می‌شوند و آنها که نمی‌توانند با این حادثه کنار بیایند از واحد سیر و حرکت خارج و به واحدهای دیگر منتقل می‌شوند. بقیه، ضریب دقت‌شان در سفرها بالا می‌رود. مصطفی می‌گوید شرایط روحی راهبر قطار برای همین اتفاق‌ها مهم است: «اگر این شرایط را نداشته باشند و از فیلترها رد نشده باشند، شاید اصلا نتوانند این حادثه را هضم کنند. اگر آدم‌های عادی باشند، شاید به خودشان صدمه بزنند. البته در مقایسه با جهان، متروی تهران کمترین ‌درصد خودکشی را دارد.»
  
اگر بین مسیر این اتفاق بیفتد، راهبر تا انتهای مسیر در کابین می‌نشیند تا به محل استراحت برسد: «دیدن آن لحظه تا چند روز با من ماند، به‌خصوص وقتی وارد همان ایستگاه می‌شدم. مترو، اتوبوس یا تاکسی نیست که یک لایی بکشی با طرف تصادف نکنی. آن طرف که خودکشی کرد، خودش انتخاب کرده.» راهبرها امکان انتخاب ندارند، تنها دو ریل موازی است که آنها را به انتهای خط می‌رساند، به ایستگاه آخر.  
  
مردم می‌گویند قطار پنچر شده
  
قطارها همه شبیه هم‌اند، واگن‌های بهم پیوسته با شماره. شماره‌های سه رقمی برای قطارهای درون شهری و شماره‌های دو رقمی برای قطارهای خط ٥. مثل اتوبوس نیست که هر راننده یک اتوبوس مخصوص داشته باشد و هر روز سوار همان شود. جزییات قطارهاست که آنها را از هم متفاوت می‌کند، هر کدام یک قلقی دارند و راهبرها باید مسیر کوتاهی بروند تا قلقش دستشان بیاید، ولی آن‌قدر سوار قطارها شده‌اند که هر کدام را می‌شناسند:   «مثلا خط ترمز در هر قطاری فرق می‌کند. مثل کلاچ دو خودرو یکسان که با هم فرق دارند. اختلاف‌های جزیی قطارها سر همین‌ چیزهاست.» اگر مشکلی جزیی برای یک قطار پیش بیاید، همکارها که به هم می‌رسند و قطار را تحویل می‌دهند اطلاع می‌دهند.
  
راهبرها برای به دست آوردن این شغل مسیری طولانی را طی می‌کنند. مصطفی می‌گوید مردم فکر می‌کنند ما بی‌سوادیم، روی عددها تأکید دارد، ٧٠درصدشان مدرک کاردانی، ١٥‌درصد کارشناسی و ١٥‌درصد کارشناسی ارشد دارند. راهبرشدن از یک آگهی استخدام شروع می‌شود، مصاحبه می‌دهند، دوره آزمون پزشکی شامل قلب و نوار مغز و سنجش شنوایی و بینایی را می‌گذرانند: «باید کاملا سالم باشیم مثل یک خلبان، چون کار پرمسئولیتی است. هم از نظر جسمی و هم روحی و روانی باید شرایط کاملا سالمی داشته باشیم.» قدشان باید بین  ١٦٨ تا ١٩٠متر باشد. از ١٨٠ تا ١٩٠می‌روند به قطارهای شهری خط ٥ که کابین بزرگتری دارد.
  
بعد از آزمون، دوره‌های تئوری و عملی را می‌گذارنند. دوره تئوری آشنایی با قطار و مترو، تجهیزات الکتریکی و مکانیکی و عیب‌یابی قطار و مسیرشناسی و علایم است. قطارهای داخل شهری ٤٥مورد و قطارهای کرج ٦٠مورد دوره دارند. نمره قبولی ١٤ است:  ‌»خیلی نفسگیر است، باید این مراحل را طی کنی تا بدانی. اگر بیفتی تا دو بار فرجه داری، ولی بار سوم باید خداحافظی کنی.» دوره بعدی، دوره عملی است که شبیه‌سازی‌شده، مصطفی می‌گوید مثل خلبان‌ها. یک کابین است و رو‌به‌رویش مانیتوری که تونل و مسیر را شبیه‌سازی می‌کند تا راهبر با کابین راهبری آشنا شود: «تقریبا باید یک دوره دو سه ماهه بگذرانی بعد معرفی می‌شوی به واحد سیر و حرکت خطوطی که به نیرو نیاز دارند. آن‌جا به‌عنوان کمک‌راهبر یا راهبر آموزشی داخل قطار هستی و مجوز راهبر آموزشی برایت صادر می‌شود.
 
کنار راهبرهای دیگر می‌نشینی و مسیرها و شیب‌وفراز خط‌ها را می‌شناسی. باید ٢‌هزار کیلومتر به‌عنوان کمک‌راهبر طی کنی.» بعد از همه اینها آزمون جامع کتبی و  بعد آزمون عملی دارند. راهبرهایی که قبول شوند راهبر پایه دو هستند و بقیه تا سه بار می‌توانند این امتحان را بدهند: «اگر نتوانی، خداحافظ.»
  
مصطفی یک راهبر ستادی است. راهبر ١٢ ساعته، دو روز شیفت صبح، دو روز شیفت شب و دو روز استراحت. یک دسته دیگر از راهبرها روزکار هستند، ٨صبح تا ٤بعدازظهر. یک دسته دیگر راهبرهای صبح و عصر ٩ساعته، از ٥ونیم صبح تا ٢بعدازظهر و دسته دیگر عصر و شب، ٢بعدازظهر تا ١١شب. در این ساعت‌ها، دقیقه‌هایی است که گاه اندازه یک عمر می‌گذرد: «مثلا وقتی نقص فنی یا مشکلات طبیعی پیش می‌آید و ما از همه جا تحت‌فشاریم. توقف می‌کنیم و خط بسته است. مثل هواپیما که برج مراقبت دارد، ما هم مرکز کنترل ترافیک داریم که کارش مسیر‌سازی و راهسازی و کنترل حرکت و هماهنگی بین راهبر و واحدهای دیگر است. ما اول به آنها گزارش می‌دهیم، تا یکی دو دقیقه توقف می‌کنیم، همه واحدها جواب می‌خواهند همین‌طور مردم.»
  
قطارها ساعت اعزام و دریافت دارند و راهبر باید برای هر دقیقه تأخیر پاسخگو باشد: «مدیرهای بالادستی هم متوجه می‌شوند که قطارمان تأخیر داشته. باید بدانی چه جوابی می‌خواهی بدهی. گاهی نقص فنی باعث تأخیر می‌شود. یک‌سری تاخیرها در مسیر اتفاق می‌افتد، صبح قطارها چک می‌شوند که مشکلی نباشد اما حین مسافرگیری دچار نقص‌های عمومی و جزیی می‌شوند. گاهی هم مردمی که در طول مسیر مانع بسته‌شدن در واگن‌ها شده‌اند.» مردم وقتی قطار متوقف است با کابین راهبری تماس می‌گیرند و به خنده می‌گویند: قطار پنچر شده یا سوختش تمام شده.
 
دیگر چه پیغام‌هایی می‌دهند؟
  
فحش هم زیاد از مردم خوردیم. مردم فکر می‌کنند قطار اتوبوس است، هر وقت دوست داشتند باید توقف یا حرکت کند. ما همیشه محترمانه برخورد می‌کنیم، چون شاید پدر و مادر خودمان توی قطار باشند. خودمان هم زیاد با قطار رفت‌و‌آمد می‌کنیم تا با نوع راهبری هم آشنا شویم و خودمان ایرادهایمان را بفهمیم. یک‌سری صحبت‌ها از طرف مردم آزاردهنده است. حرف‌هایی که نمی‌شود گفت. می‌پرسند چرا حرکت نمی‌کنی و ما برایشان توضیح می‌دهیم که قطار جلوی ما است و امکان حرکت نیست. فکر می‌کنند وقتی توقف می‌کنیم، داریم اذیتشان می‌کنیم. نمی‌دانند اولویت ما ایمنی مسافر است. ایمنی مترو صددرصد است. اتفاقاتی که در مترو می‌افتد، خیلی جزیی است و خود مردم باعثش می‌شوند. اگر پشت خط قرمز بایستند، هیچ اتفاقی نمی‌افتد. اگر ندوند و مانع بسته‌شدن در نشوند و دستشان بین در گیر نکند، اتفاقی نمی‌افتد.
  
مشکلات فنی را باید در یک زمان مشخص برطرف کنند. طبق دستورالعمل اگر امکان باشد صبر می‌کنند تا به ایستگاه برسند و  توقف کنند تا مشکل برطرف شود و درها را برای مردم باز می‌کنند. اما زمانی هم مشکلی پیش می‌آید که امکان حرکت ندارند و در تونل متوقف می‌شوند. تا وقتی که مشکل برطرف نشود، قطار اجازه حرکت نمی‌گیرد.
  
سختی کار نمی‌گیریم
  
راهبر باید خونسرد باشد تا بتواند بحران را مدیریت کند، دقت و تمرکز و سرعت عمل بالا داشته باشد: «باید مراقب همه باشی. قطار و مردم و همکارهای خودت. راهبر نوک پیکان است، کارش دقت و مراقبت از همه است. همه می‌توانند اشتباه کنند غیر از راهبر.» مرکز کنترل ترافیک بر سرعت قطار و ورود به سکو و ایستگاه نظارت دارد: «در نظر بگیرید یک راهبر غش کرده یا در بدترین حالت ایست قلبی کرده. از طریق هدایت قطار پیغامی به راهبر ارسال می‌شود و او باید به آن پاسخ دهد. اگر جواب ندهد و سرعتش از یک حدی تخطی کند، قبل از این‌که وارد سکو شود، متوقف می‌شود. بعد تماس رادیویی می‌گیرند با راهبر انتهای قطار که برود ابتدای قطار ببیند چه اتفاقی افتاده.» راهبر انتهای قطار به سیستم نظارت می‌کند، اگر اتفاقی بیفتد، او کسی است که عصای دست راهبر اصلی می‌شود تا خطر را برطرف کند. راهبر اصلی اجازه ندارد کابین را ترک کند، مگر در شرایط خاص. «ما باید برای هرگونه شرایطی آمادگی کامل داشته باشیم و جایگاه و کاربرد کپسول آتش‌نشانی را هم بدانیم. مدیران درباره سختی کارمان صحبت کرده‌اند و می‌گویند ما نیروی تخصصی شرکت‌شان هستیم که به این سادگی نمی‌خواهند از دست بدهند.
 
اما مزایا یا خدمات رفاهی که در کشورهای دیگر وجود دارد را نداریم. ما را اولویت قرار نمی‌دهند. این همه مشغله داریم، باید توقعاتمان هم برطرف شود.» راهبرها در بیمه‌شان هر نامی دارند جز راهبر مترو که سختی کار نگیرند: «در عنوان شغلی‌مان حتی نیروی خدماتی و پیچ و مهره‌بند هم می‌نویسند اما نمی‌نویسند راهبر.»
  
حقوق راهبری که ٦-٥سال سابقه دارد، با اضافه کار ٢‌میلیون و خرده‌ای است. یک راهبر آموزشی طبق قانون وزارت کار حقوق می‌گیرد. شرکت مترو مدرک کاردانی‌شان را قبول می‌کند و می‌گوید همین مدرک کافی است اما آنها دوست دارند برایشان مدرک کارشناسی تعریف شود که در حقوق‌شان تأثیر دارد: «ما یک‌دهم یک خلبان هم حقوق نمی‌گیریم. اگر با همین مدرکی که داریم امارات کار کنیم ١٥برابر بیشتر حقوق می‌گیریم. بعضی همکارها رفتند آلمان، استرالیا و کانادا. مدرک ما بین‌المللی است، شاید قطارها نسبت به ساختار مدیریت شهری فرق داشته باشند که آن هم با گذراندن دوره کوتاهی حل می‌شود اما این مدرک همه جا مورد تأیید است. نهایتا ٣ تا ٦ماه دوره ببینیم، مجوز راهبری برایمان صادر می‌شود.»
یک نرم‌افزار ساعت رفت‌وبرگشت و این‌که در ساعت شلوغی باشند یا ساعت عادی را برنامه‌ریزی کرده است. بین هر حرکت رفت‌وبرگشت که به آن یک trip می‌گویند ٤٥دقیقه تا یک و نیم ساعت استراحت می‌کنند.
 
آنها در هر سفر بسته به خط و مسیر به‌طور میانگین دوساعت در کابین هستند، خیلی‌ها ممکن است پس از سال‌ها کارکردن مشکل ستون‌فقرات پیدا کنند. غیر ا‌ز‌ آن، نوسانات برق هم برای سطح گلبول‌ها و کلیه، قلب و سیستم عصبی‌شان، مشکل‌آفرین است. خیلی‌ها دچار میگرن می‌شوند. جریان برق قطارهای داخل شهر ٧٥٠ولت و خارج شهر ٢٥کیلو ولت است. «این برق یک میدان مغناطیسی در اتاقک کابین راهبر تشکیل می‌دهد که یک‌سری عوارض دارد.» راهبری جزو مشاغل سخت و زیان‌آور شناخته شده ولی کسی این قانون را اجرایی نمی‌کند.
  
«از رفت‌وآمد در مسیر تکراری هر روزه خسته نمی‌شوید؟»
  
«شاید مسیر برایمان تکراری شده باشد، ولی در طول روز اتفاقاتی برای قطار و مسافران به وجود می‌آید که تنوع می‌شود. مثلا امروز در یک واگن در این ایستگاه خوب بسته نمی‌شود، فردا در یک ایستگاه دیگر. این هم تنوع است دیگر.»

مصطفی یک روز دیگر هم قرار می‌گذارد تا دستخط یکی از راهبرها را که کسی جلوی قطار او خودکشی کرده، بیاورد. راهبر حاضر نشده حرف بزند. مصطفی می‌گوید تاریخ اتفاق را ننویسید. نوشته‌ها روی کاغذ دفترمشق نوشته‌ شده‌اند با دستخطی که جاهایی خط‌خوردگی دارد. می‌گوید شما کار من را معرفی کردید، من هم یک روز کار شما را تجربه کردم و از حس‌وحال همکارم پرسیدم، وقتی کسی خود را جلوی قطارش انداخت.

یادداشت یک راهبر مترو تهران ما از درون ویران می‌شویم
زمانی که این حادثه اتفاق می‌افتد شوک شدیدی به شما وارد می‌شود، آن لحظه هنوز داغ هستی، متوجه وسعت اتفاقی که برایت افتاده نمی‌شوی. لحظه تصادف امکان هرگونه واکنش غیرطبیعی وجود دارد، آن لحظه ممکن بود گریه کنم، داد بزنم و یا هر رفتار دیگری نشان دهم. اکثر این کارها غیرارادی است. آن موقع متوجه نبودم که یکی از بزرگترین اتفاقاتی که ممکن است برای کسی بیفتد، برایم افتاده. اتفاق تلخ و ناخواسته‌ای که هیچ دخل و تصرفی در بروز آن نداشتم و کسی دیگر باعث آن شده بود. ما از درون ویران می‌شویم، منقلب می‌شویم و هیچ حس و زبان و بیانی نمی‌تواند وسعت حال ما را بازگو کند.
  
 تا مدت‌ها حس می‌کردم در برزخ گیر افتاده‌ام و هیچ‌کس و هیچ چیز نمی‌تواند حالم را خوب کند. درک‌کردن حال راهبری که چنین مرگ و خودکشی را می‌بیند خیلی سخت است. هر کسی با توجه به خصوصیات خودش با این حادثه مواجه می‌شود. اما هر کسی باشی و هر جور شخصیتی هم داشته باشی، نمی‌توانی به آن بی‌تفاوت باشی و از کنارش بگذری و فراموش کنی.
  
بعد از آن اتفاق هیچ‌چیز باعث خوشحالی و لبخندم نمی‌شود. وقتی کنار خانواده‌ام هستم، کنار همسر و فرزندانم، نمی‌دانم چطور باید برایشان توضیح بدهم، نمی‌توانم با آنها صحبت کنم. حرف زدن حتی با همسرم خیلی سخت و ناگوار است. می‌مانی چطور حرف بزنی و توضیح بدهی.
  
حس ناراحت‌کننده و غیرقابل توصیفی همیشه با من است و می‌دانم که کنارم خواهد بود. تبدیل به یک آدم عصبانی، پرخاشگر، غمگین و گوشه‌گیر شده‌ام. خودم هم نمی‌دانم چطور حالا این حرف‌ها را می‌زنم. اما بدانید که این اتفاق همیشه با من است. گاهی بدون هیچ دلیلی باعث ناراحتی فرزندان و همسر عزیزتر از جانم می‌شوم. باید همین‌جا از آنها عذرخواهی کنم، اگر ‌هزار بار هم این کار را بکنم باز هم کم است، امیدوارم آنها مرا ببخشند.

چاپ این مطلب

  آموزش : ترفندهایی که دندان هایتان را مثل مروارید سفید می‌کند
ارسال کننده: gitar131 - 2017/02/18، 22:43 - انجمن: مقالات تایپ شده آموزشی - بدون پاسخ

بهداشت دهان و دندان در سلامتی از اهمیت بسیاری برخوردار است، اگر بخواهیم گرفتار بیماری‌های دهان و دندان نشده و دندان‌های خود را تا سال‌ها سالم نگه داریم باید برخی درمان‌ها و نکات بهداشتی را رعایت کنیم. 

برخی افراد به صورت ژنتیکی مستعد به پلاک دندانی بوده، اما گاهی اوقات پلاک فقط نتیجه بهداشت دهان و دندان ضعیف است که مردم معمولا به منظور از بین بردن آن به دندانپزشک مراجعه کرده و هزینه زیادی برای درمان آن می‌پردازند. 
 
در اینجا به شما روش هایی را معرفی می‌کنیم که به کمک آن نیاز ندارید به دندانپزشک مراجعه کنید، افزون بر این که در هزینه‌ها صرفه جویی کرده، این روش‌ها طبیعی بوده و بدون آسیب پلاک‌های دندان را از بین می‌برد. 
[تصویر: 5862159_213.png] 
۴ راه طبیعی برای از بین بردن پلاک‌های دندان
میوه‌ای که دندانهایتان را درخشان می‌کند
لیمو میوه همه کاره بوده و خواص مفید متعددی دارد که بنابراین استفاده از آن برای بهداشت دهان و دندان بسیار مفید است، با توجه به خواص دارویی این میوه می‌توانید به کمک آن جرم‌های دندان‌های خود را نیز از بین ببرید. 
[تصویر: 5862175_260.jpg] 
با وجود خاصیت از بین برندگی جرم و پلاک دندانی، اما باید توجه داشته باشید که لیمو به دلیل اسیدی بودن آن نباید زیاد مورد استفاده قرار بگیرد، زیرا مصرف مداوم آن مینای دندان را از بین برده و موجب بروز عوارض می‌شود.  

 به منظوراستفاده از لیمو، باید نصف فنجان آب لیمو را با نصف فنجان آب گرم مخلوط کرده و روزانه پنج دقیقه آن را در دهان خود بگردانید. 
 
توت فرنگی خمیردندان سفید کننده طبیعی 
با توجه به ترکیبات خاص موجود در توت فرنگی می‌توانید پلاک‌های دندان‌های خود را به کمک این میوه از بین ببرید، یکی از مهمترین مزیت‌های توت فرنگی اثربخشی بالا بدون آسیب رساندن است و برخلاف آب لیمو هیچ خطری وجود ندارد. 
[تصویر: 5862174_626.jpg] 
به منظور از بین بردن پلاک‌های و زیبا و سفید شدن دندان کافی است که توت فرنگی را برش زده و برش‌های آن را روزانه به مدت هفت دقیقه بر روی دندان هایتان ماساژ دهید. 
 
سبزی که لبخند زیبا به شما هدیه می‌دهد
برگ جعفری به سرعت پلاک‌های دندانی را از بین برده و دندان هایتان سفید و درخشنده می‌شوند. 
 [تصویر: 5862173_388.jpg]
در این روش کافی است که برگ‌های جعفری را جدا کرده و هر روز به مدت پنج دقیقه بر روی دندان خود ماساژ دهید و سپس با آب ولرم شست و شو دهید. 
 
 
ترکیب معجزه آسا برای سفیدی و درخشندگی دندان‌ها
به کمک ترکیب زیر دندان‌های شما درخشان شده و نیازی به روش‌های گران قیمت سفید کردن دندان ندارید.  
 ۲ قاشق چای خوری آب گازدار
 ۲ قاشق چای خوری جوش شیرین
 ۱ قاشق چای خوری خمیر دندان
 ۱ قاشق غذا خوری آب
 
 [تصویر: 5862172_183.jpg]
طرز تهیه این ترکیب بسیار ساده بوده و فقط کافی است که تمام مواد را در یک کاسه ریخته و همه آن‌ها را با هم ترکیب کنید، در نهایت یک ماده خمیری به دست می‌آید که مدت ۴ دقیقه دندان هایتان را با آن مسواک کرده و به سرعت از شر پلاک‌های دندانی و جرم‌ها خلاص شوید، این روش را یک بار در هفته استفاده کنید البته در صورتی که با یک بار نتیجه مطلوب حاصل نشد به نسبت جرم دندان می‌توانید دفعات را افزایش دهید.

منبع: fhfn.org

چاپ این مطلب

  ویژگی های هاست خوب
ارسال کننده: sitecup - 2017/02/17، 23:54 - انجمن: دانلود یا تایپ مقالات کامپیوتر و IT - بدون پاسخ

ویژگی های هاست خوب
چگونه یک هاست خوب انتخاب کنیم؟
قدم اول برای ساخت وب سایت خرید هاست بهینه است. امروزه با پیشرفت اینترنت در کشورمان شرکت های فروش هاستینگ بسیار زیادی به وجود آمده اند. اما کدام یک برتراست؟
عوامل مهم جهت خرید هاست :
سرعت : یکی از پارامتر های مهم یک هاست خوب سرعت آن می باشد. معمولا بازدیدکنندگان سایت به سرعت اهمیت زیادی می دهند. اگر یک وب سایت سرعت یک سایت پایین باشد بدون شک بازدیدکننده دیگر از آن وب سایت استفاده نمی کند.

سرعت یک سایت به موارد زیر بستگی دارد :

1. سخت افزار سرور : استفاده از یک سرور با سخت افزار قوی باعث بالا رفتن سرعت سایت می شود. قدرت سخت افزار سرور باید بیش از مقداری منابعی که از آن استفاده می شود باشد. این مقدار مصرف به تعداد سایت میزبانی شده ، بازدید ، و … بستگی دارد.

2.دیتاسنتر : این مورد بسیار مهم است که سرور شما در کدام کشور و کدام دیتاسنتر (datacenter) قرار داشته باشد و سرعت پورت ( port) چه مقداری باشد.

استفاده از دیتاسنتر های معتبر و با سرعت بالا و شبکه خوب (uptime) در سایت شما بسیار مؤثر می باشد. uptime مقدار زمانی می باشد که سرور سایت شما در دسترس بوده است و دان تایم (down time) مقدار زمانی می باشد که سرور شما از دسترس خارج شده است.

امنیت : 
1.امنیت اطلاعات: 2 پارامتر مهم برای امنیت اطلاعات استفاده از raid و پشتیبان گیری می باشد.

با استفاده از raid 1 اطلاعات هاست شما در یک هارد دیگر هم ذخیره می شود تا در صورت از بین رفتن هارد اول ، اطلاعات حذف نشود.

پشتیبان گیری : ممکن است اطلاعات سایت شما ناخواسته حذف شود و یا به سرور نفوذ شود و یا هارد های سرور از بین برود. هاستینگ ها با تهیه نسخه پشتیبان در مقاطع زمانی مشخص و انتقال آنها به سرور دیگری ، همیشه یک یا چند نسخه از اطلاعات وب سایت را در سرور دیگری نگهداری می کنند تا زمانی که مشکلی برای اطلاعات سایت بوجود آید از آن استفاده کنند.

2.نفوذ به اطلاعات : به چند روش می باشد :

امنیت سرور :اگر امنیت یک سرور هاستینگ پایین باشد هکر ها به راحتی می توانند به سرور نفوذ کنند و سایت را هک کنند. البته در هاست های اشتراکی با توجه به تعداد بالا سایت های میزبانی شده امنیت کمی پایین تر می باشد اما تنظیم درست و مدیریت کامل یک سرور می تواند از امنیت سرور را بیشتر کند.

کیفیت : این مورد هم به سخت افزار سرور ، تنظیم و مدیریت کامل سرور ، تعداد سایت های میزبانی شده ، و …. دارد.

یک هاستینگ خوب هیچ وقت سایت های سنگین را در سرور اشتراکی میزبانی نمی کند تا کیفیت سرویس افت نداشته باشد.


قیمت :با توجه به موارد بالا و نرخ ارز و پشتیبانی و سیاست فروش هاستینگ ها ، قیمت هاست تعیین می شود. یک قیمت نباید بسیار ارزان و یا بسیار گران باشد.

پشتیبانی : پشتیبانی و خدمات فنی بسیار مهم می باشد.

سیستم های ارسال تیکت ( درخواست پشتیبانی) استفاده از سیستم های مدیریتی برای درخواست ها کاربران بسیار مهم می باشد. در صورت عدم استفاده از این سیستم ها یک هاستینگ به خوبی نمی تواند درخواست ها را مدیریت کند.

درک صحیح نیاز های کاربران ، ارسال پاسخ های مناسب ، احترام به مشتری و سرعت در پاسخگویی از جمله پارامتر های مهم پشتیبانی می باشند.

امکانات هاست و خدمات جانبی :

امکانات هاست : استفاده از نرم افزار های بروز و معتبر

خدمات جانبی :ارائه خدمات مرتبط با سرویس هاستینگ مانند طراحی سایت ، رفع مشکلات برنامه نویسی و ….
لینک:  هاست ایران   هاست مجازی

چاپ این مطلب

  5 ترفندافزایش ترافیک طراحی وب سایت
ارسال کننده: sitecup - 2017/02/17، 23:51 - انجمن: دانلود یا تایپ مقالات کامپیوتر و IT - بدون پاسخ

5 ترفندافزایش ترافیک طراحی وب سایت

5 ترفند افزایش ترافیک طراحی وب سایت : در این مقاله قصد داریم شما کاربران عزیز را با 5 مورد از ترفند های تاثیر گذار در افزایش ترافیک طراحی وب سایت تان آشنا نماییم لذا اگر به این موضوع علاقه مند می باشید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید . 
1) طراحی سایت با کیفیت :
اگر قصد راه اندازی یک وب سایت را دارید دو انتخاب پیش روی شما می باشد : 
• استخدام طراح سایت به منظور طراحی سایت اختصاصی
• استفاده از قالب های وب سایت آماده . البته برخی از این قالب ها به صورت رایگان و برخی دیگر با هزینه های ناچیز قابل خریداری می باشند . 
2) قابل مشاهده بودن بخش تماس با ما :
یکی از مهم ترین کاراکتر ها در افزایش ترافیک طراحی وب سایت ، ارائه اطلاعات تماس وب سایت به صورت قابل مشاهده می باشد . اگر شما صاحب یک شرکت مجازی می باشید نیازی به درج آدرس نمی باشد و تنها ایمیل و شماره تلفن شما کفایت می کند . اگر اطلاعات تماس شما به درستی در اختیار کاربران طراحی سایت تان قرار نگیرد نمی توانید معامله ای انجام دهید . 
3) معرفی محصولات و خدمات وب سایت :
یکی از صفحات طراحی سایت تان را به نمایش کالا ها و خدمات وب سایت تان اختصاص دهید . هم چنین برای هر یک از محصولات تان توضیحاتی مختصر در نظر بگیرید تا کاربر بتواند به راحتی برای خرید از وب سایت شما تصمیم بگیرد .
4) درج ساعت کاری :
این موضوع یکی از ضروری ترین امور برای کسب و کار های اینترنتی و به خصوص کسب و کار هایی که در ساعات به خصوصی کار می کنند ، می باشد . 
5) درج سابقه و فعالیت های شرکت :
اگر شرکت شما نوپا و تازه تاسیس نیز می باشد قطعا این نکته را رعایت کنید و از انگیزه ها و اهداف خود در این بخش استفاده کنید . هم چنین اگر کسب و کارتان به درستی ثبت شده است ، می توانید از جزئیات ثبت نیز در سابقه ی شرکت تان استفاده کنید .

چاپ این مطلب

  dns دامنه چیست و چگونه آن را تغییر دهیم ؟
ارسال کننده: sitecup - 2017/02/17، 23:50 - انجمن: مقالات تایپی با موضوعات دیگر - بدون پاسخ

dns دامنه چیست و چگونه آن را تغییر دهیم ؟

حتما شما هم برای وبلاگ یا سایت خود دامنه خریداری کرده اید و سرویس دهنده شما از شما درخواست کرده است تا dns دامنه خود را تغییر دهید ، در این مقاله قصد داریم تا در مورد dns توضیح دهیم ، اینکه dns چیست و چه کاربردی دارد ؟ و چگونه می توانیم دی ان اس دامنه تغییر دهیم ؟ شما به راحتی در کمتر از چند دقیقه می توانید این کار را انجام دهید و منتظر بمانید تا دامنه شما فعال شود. ما سعی می کنم خیلی ساده این مورد را توضیح دهیم.


معرفی dns دامنه و نحوه کارکرد و تغییر آن
منظور از dns دامنه چیست ؟

dns در واقع رابط بین هاست و دامین شما می باشد ، اگر شما دامنه ای خریداری کرده اید و قصد دارید آن را به هاست خود یا سرویس وبلاگ خود متصل کنید توسط دی ان اس می توانید تعریف کنید که دامنه شما باید به کدام سرور یا هاست متصل شود. کاربرد کلی دی ان اس تبدیل آدرس به آی پی است مثلا زمانی که تایپ می کنید ns1.yourdomain.com ، این دی ان اس یک آی پی دارد. در واقع با بازشدن سایت ابتدا دی ان اس ها بررسی می شود ، سپس به آی پی دی ان اس ها متصل می شود ، آی پی دی ان اس سرور معمولا با خود سرور سایت یکی است اما در بعضی شرایط ممکن است دی ان اس سرور جدا از سرور سایت باشد.

به طور کلی به وسیله دی ان اس می توانید دامنه خود را به هاست یا وبلاگ خود متصل نمایید ، توسط دی ان اس می توانید مشخص کنید که این دامنه باید به کدام سرور متصل شود.

چگونگی تغییر دی ان اس دامنه :

اگر شما به تازگی برای خود دامنه خریداری کرده اید و قصد اتصال آن به وبلاگ یا هاست خریداری شده خود دارید ، به راحتی می توانید در چند دقیقه این کار را انجام دهید ، کافیست ابتدا دی ان اس های سرویس مورد نظر را از ارائه دهنده خدمات هاست خود دریافت کنید و سپس در پنل مدیریت دامنه آن را ویرایش کنید ، توجه کنید که دی ان اس های وبلاگ ها معمولا در قسمت اتصال دامنه در مدیریت وبلاگ نوشته شده است. برای تغییر دی ان اس دامنه های IRR شما باید از سایت ایرنیک در قسمت دامنه –> دامنه مورد نظر را انتخاب کنید –> و سپس روی ویرایش کارگزار ها کلیک کنید و دی ان اس ها را وارد کنید ، کادر های ip را نیز خالی وارد کنید.

اگر شما از یک دامنهبین المللی استفاده می کنید کافیست از شخص یا شرکتی که دامنه را آنها تهیه نموده اید درخواست کنید تا پنل اصلی مدیریت دامنه را در اختیار شما قرار دهند ، به این ترتیب با مراجعه به این پنل به قسمت Dns management یا name server می توانید dns دامنه را تغییر دهید.

توجه کنید که پس از تغییر دی ان اس شما باید حتما دامنه خود را به وبلاگ خود اضافه کنید و سپس 24 ساعت صبر کنید تا تغییرات اعمال شود.
لینک: هاست کد

چاپ این مطلب

  ۶ نکته ی حساس که در طراحی وبسایت شما ممکن است فراموش شود
ارسال کننده: khabarekhosh - 2017/02/15، 01:03 - انجمن: دانلود یا تایپ مقالات کامپیوتر و IT - بدون پاسخ

شاید شما احساس می کنید که همه چیز سر جای خود قرار دارد , در عین حال بازخورد مناسبی از مخاطبانتان ندارید ؟
این مسئله می تواند بخاطر یکسری مسائل حیاتی باشد که در طراحی سایت شما فراموش شده است, که اضافه کردن آنها و تنظیم درست آنها میتواند تفاوت بین موفقیت و شکست باشد .
شما بعد از خواندن این مقاله متوجه خواهید شد که چه المانهایی را در وبسایت تان کار کنید تا بتوانید یک وب سایت حرفه ای و با طراحی مدرن و البته موفق داشته باشید .
۱- طراحی وبسایت مختص به برند و نوع فعالیت شما
وبسایت شما باید مانند آینه کسب وکار شما را به مخاطبان شما نمایش دهد . فقط نمایش دادن محصولات و خدماتتان در یک صفحه نمیتواند مخاطب را متقاعد کند که شما را به سایر رقبا ترجیح بدهد چرا که وبسایت شما منعکس کننده فرهنگ و تفکر حاکم بر شرکت وکسب و کار شماست .
سایت شما باید جذاب باشد به طوری که در ذهن مخاطب ماندگار شود .
محتوای شما باید با ظرافت انتخاب شود و بتواند داستان نهفته در کسب وکار شما را بازتاب دهد.
پس از طراح گرافیک خود بخواهید از سایت های مشابه کپی برداری نکند و طراحی منحصر به فردی برایتان انجام دهد .
* سعی کنید از انیمیشن های کوتاه و سبک برای معرفی کسب و کارتان استفاده کنید .
* از المانهای تعاملی با کاربر مانند نوتیفیکیشن استفاده کنید .
* سعی کنید از تصاویر زمینه گویا وحتی متحرک بهره ببرید .
۲- داشتن روند منظم در طراحی ویژگی های ui وux
طراحی صفحات وبسایت شما باید از یک ساختار و روند مشخص پیروی کند . به عنوان مثال اگر قرار است وبسایت شما از الگوی فلت پیروی کند باید طبق استاندارد های فلت طراحی شود , اگر شما قسمتی از صفحه را فلت کار کنید و در قسمت دیگری از الگوی متفاوتی پیروی کنید مطمئنا طراحی شما موفق نخواهد بود .
۳- دعوت کردن از کاربر برای فعالیت در سایت توسط نشانه ها
یکی از مهمترین نشانه های یک طراحی بد و غیر حرفه ای اصطلاحا طراحی ساکن است . یعنی شما باید در سایتتان برای مخاطب ایجادانگیزه کنید تا از امکانات وبسایت شما استفاده کند . صرفا اینکه شما یک صفحه را به کاربر نمایش دهید نمی تواند شما را به موفقیت برساند , بلکه مخاطب باید مشتاق شود به دفعات به وبسایت شما سر بزند و خود را عضوی از مجموعه شما بداند .
۴- کمک کردن به مخاطب در دسترسی سریع به محتوای مورد نیاز
وبسایت شما باید بتواند مخاطب را در رسیدن به هدف یاری کنید به طوری که مخاطب پس از ورود به سایت شما دچار سرگیجه نشود و بتواند در سریعترین زمان محصول یا محتوای مورد نظر را بیابد.
یک باکس جستجو در تمامی محتواهای سایت شما میتواند خیال کاربر را راحت کند , البته باید به این نکته توجه کنید که نتایج جستجو باید بر اساس فیلتر های مختلف نمایش داده شود تا بهترین نتیجه را به کاربر برساند .
۵- سرعت و بهینه بودن وبسایت
یک وبسایت موفق باید بسیار سریع لود شود به طوری که نیاز مخاطبانی که دارای سرعت اینترنت پایینی هستند را رفع کند , علاوه بر آن وبسایت شما باید از لحاظ بهینه بودن دارای نمره قابل قبولی باشد .
سرعت وبسایت وبهینه بودن علاوه بر تاثیر مثبت بر مخاطبان شما , شما را در موتور های جستجو نیز به نتیجه خواهد رساند .
۶- رسپانسیو بودن وبسایت
طراحی هایی که امروزه انجام می شود غالبا رسپانسیو می باشد , اما نکته ای که باید به آن توجه داشت نحوه قرارگیری المانها در حالت رسپانسیو می باشد .
شاید برای آنالیز وبسایت شما فقط رسپانسیو بودن وبسایتتان کافی باشد در حالی که برای مخاطب مهم است که بتواند در حالت رسپانسیو از تمامی قسمت های وبسایت شما بدون مشکل استفاده کند.
در پایان ذکر این نکته الزامی است که شما باید به عنوان صاحب کسب وکار روی وبسایتتان حساسیت بالایی داشته باشید چراکه یک وبسایت غیر حرفه ای و نامرتب علاوه بر اینکه تاثیر مثبتی روی کسب وکار شما ندارد می تواند به کسب کار شما نیز لطمه بزند .
منبع

چاپ این مطلب

  راهنمای انتخاب هاست مناسب
ارسال کننده: karait - 2017/02/12، 17:20 - انجمن: مقالات تایپی با موضوعات دیگر - بدون پاسخ

اگر قصد دارید یک سایت راه اندازی کنید قبل از هر چیز به یک سرویس دهنده یا هاست و یک نام یا دامنه برای سایت خود نیاز دارید.شرکت های فراوانی سرویس های میزبانی وب را با قیمتهای مختلف ارائه میکنند که همین اختلافات باعث شده افراد مبتدی در انتخاب سرویس مورد نیازشان با مشکل مواجه شوند. اگر شما تازه کار هستید شاید سوالات فراوانی در انتخاب بهترین سرویس دهنده هاست و دامنه در ذهن شما وجود داشته باشد که در این مقاله سعی شده به تعدادی از این سوالات به صورت ساده پاسخ داده شود که افراد مبتدی هم بتوانند بعد از مطالعه انتخاب درستی انجام بدهند. قبل از انتخاب و خرید هاست باید بدانید که قصد راه اندازی چه نوع سایتی را دارید ؟ چه سیستم مدیریت محتوی قرار است نصب کنید و سوالاتی از این دست که باید قبل از شروع جواب آن را پیدا کنید تا بتوانید بهترین سرویس را مطابق نیازتان خریداری کنید.

انتخاب هاست مناسب مانند خرید یک وسیله الکترونیکی مانند لپ تاپ است. شما برای خرید لپ تاپ به برند و بعضی از امکانات آن توجه میکنید و تمامی جزییات فنی آن را در اختیار ندارید برای انتخاب هاست هم نیازی نیست تمامی نکات ریز و فنی آن را بدانید فقط به یک سری موارد اصلی و کلیدی باید توجه کنید که در ادامه توضیح داده میشود.

[تصویر: good-host.jpg]

چگونه هاست مناسب انتخاب کنم ؟
قابل اطمینان بودن , انعطاف پذیری , کیفیت و قیمت چهار عامل اصلی برای تصمیم گیری شما برای خرید هاست هستند که در ادامه هر یک از موارد بصورت جداگانه توضیح داده میشود.

قابل اطمینان بودن :

اگر میخواهید یک سایت تجاری یا پر بازدید راه اندازی کنید باید حتما قابل اطمینان بودن هاست خود را بررسی کنید. عواملی نظیر :

آپتایم بالا نزدیک به ۱۰۰% – آپتایم یعنی مدت زمانی که سرویس دهنده شما بدون قطعی یا وقفه به کار خود ادامه میدهد و معمولا با اعداد ۱ تا ۱۰۰ درصد بیان میشود. طبیعی است هرچه مقدار آپتایم سرویس دهنده شما به ۱۰۰ نزدیکتر باشد مشخص میشود که آن سرویس دهنده معتبر و با کیفیت است.

آپتایم بالا باعث میشود سایت شما بدون قطعی و همیشگی برای کاربرانتان در دسترس باشد و شما هیچ مشتری را از دست ندهید.بسیاری از افراد فقط یک بار به سایت شما مراجعه میکنند که اگر در آن لحظه در دسترس نباشید شما را کنار گذاشته وبه سراغ سایت بعدی میروند. توجه کنید که امروزه برای هر کسب و کاری سایت های رقیب بسیاری وجود دارد پس نباید اجازه بدهید حتی یک کاربر هم به دلیل در دسترس نبودن سایت به سراغ سایت های رقیب شما برود.

پشتیبانی عالی – یک بخش بسیار مهم در انتخاب هاست توجه به پشتیبانی آن است.مشکلات فراوانی در طول استفاده شما از خدمات آنها پیش خواهد آمد و اگر نتوانند پشتیبانی سریع و کافی به شما بدهند نتیجه برای شما کلافه کننده و جبران ناپذیر خواهد بود. قبل از خرید هاست حتما یکبار به قسمت پشتیبانی هاست درخواست ارسال کنید و ببینید در چه فاصله زمانی پاسخ شما را ارسال میکنند و داشتن پشتیبانی تلفنی هم یک مزیت برای سرویس دهنده محسوب میشود.

انعطاف پذیری :

شما اکنون در ابتدای راه اندازی کسب و کار آنلاین خود هستید اما در آینده چه اتفاقی میافتد ؟ سایت شما روز به روز پیشرفت میکند و بزرگتر میشود. کاربران شما بسیار زیاد میشوند و چند سوال را حتما باید قبل از انتخاب هاست از فروشنده بپرسید.

۱- آیا پلن فعلی من در آینده قابلیت ارتقا خواهد داشت ؟

۲- هزینه ارتقا و جابجایی به پلن بالاتر چقدر است ؟

۳-آیا شرکت توان ارائه vps یا سرور اختصاصی برای سایت های بسیار بزرگ را دارد ؟

۴- اگر شرکت توان برآورده کردن نیازهای شما را ندارد برای انتقال سایت شما به سرویس دهنده دیگر میتواند به شما کمک کند ؟

بهتر است این سوالها را همان ابتدا در ذهن داشته باشید و به آن توجه کنید که در آینده و رشد سایت خود دچار مشکل نشوید.

کیفیت هاست :

یکی دیگر از عوامل موثر در انتخاب هاست توجه به کیفیت آن است.باید توجه کنید که سرویس دهنده شما در کدام کشور قرار دارد و امکانات فنی که در اختیار شما قرار میدهد در چه حدی است. امکاناتی مانند :

نوع هاست لینوکس یا ویندوز

ورژن MySQL

ورژن Php و ماژول های نصب شده آن

برخی اسکریپت ها برای اجرا شدن به امکانات خاصی بر روی هاست نیاز دارند که معمولا هاست به صورت پیش فرض آنها را فعال نکرده است. برای همین باید بپرسید امکان نصب و فعال سازی امکانات مورد نیاز شما وجود دارد یا خیر

نوع پنل مدیریت

اکثر سرویس دهنده های معتبر از Plesk یا Cpanel برای مدیریت امکانات هاست استفاده میکنند که در عین سادگی امکانات فراوانی در اختیار کاربران قرار میدهد.و نهایتا سرویس دهنده های ارزان قیمت و کم کیفیت از DirectAdmin هم استفاده میکنند.

ضمانت بازگشت پول :

یک سرویس دهنده معتبر و با سابقه برای جلب اطمینان مشتری و اثبات کیفیت سرویس های خود برای مدتی تضمین میکند که اگر کاربر از سرویس خودش به هر دلیلی رضایت نداشته باشد میتواند سرویس خود را کنسل کند و هزینه پرداختی را پس بگیرد.

امنیت :

اگر روزی وارد سایت خود شوید و صفحه هک شده سایت خود را ببینید چه حسی خواهید داشت ؟ تامین امنیت سرور و دادن دسترسی های مناسب به پوشه ها و فایل ها هم از نکات مثبت یک هاست خوب است. همچنین باید فایروال های بروز شده و قدرتمند برای امنیت بیشتر کاربران روی سرور نصب شده باشد تا بتواند جلوی حملات و سوء استفاده های احتمالی را بگیرد.

قیمت :

هزینه ای که شما برای سرویس خود میپردازید هم یک بخش مهم در انتخاب هاست است.این مسئله کاملا شخصی است و بستگی به این دارد که شما به دنبال کمیت هستید یا کیفیت. اگر نمیخواهید هزینه زیادی برای سرویس خود بپردازید پس باید به سراغ هاست های ارزان بروید که معمولا کیفیت مناسبی ندارند. و طبیعتا هاستی که سرویس مناسب و با کیفیت ارائه کند ارزان قیمت نیست و قیمت خودش را دارد. کیفیت را نمیتوان با هزینه کم بدست آورد. پس اگر میخواهید از همان ابتدا به صورت اصولی سایت را راه اندازی کنید و استارت موفقی بزنید زیاد روی هزینه پرداختی برای هاست حساس نباشید چون در عوض یک سرویس معتبر و با کیفیت دریافت میکنید که آن هزینه پرداختی را پوشش میدهد.

رعایت نکات بالا به شما کمک میکند بهترین شرکت سرویس دهنده را برای سایت خود انتخاب کنید. بعد از انتخاب سرویس دهنده مورد نظرتان باید تصمیم بگیرید که کدام پلن هاست برای شما مناسب است. البته افرادی هستند که برای شروع به سراغ هاست رایگان میروند که بهتر است از هاست رایگان استفاده نکنید زیرا مشکلات بسیاری برای شما به همراه خواهد داشت .و باید دقت کنید که برای راه اندازی سایت علاوه بر هاست به یک دامنه مناسب و کاربردی هم نیاز دارید که پیشنهاد میکنم مقاله راهنمای انتخاب دامنه را مطالعه بفرمایید.

لینک منبع: طراحی سایت فراکارانت

چاپ این مطلب

  لحظاتی خوش با تور قشم در چشمه های آب معدنی قشم
ارسال کننده: Qeshmtour1365 - 2017/02/10، 14:54 - انجمن: اخبار فرهنگی و هنری - بدون پاسخ

چشمه های آب معدنی جزیره قشم 
چشمه گوری قشممحتویات این چشمه از جمله جاذبه های گردشگری قشم است که از رسوبات واحد گوری دارای ضخامت حدود یکصدمتر، پوشاننده نهشته‌های انیدریت و نمک‌های مربوط به سازند گچساران است که با توجه به دانسته‌ها، ستبرای حدود ۱۴۰۰ متر دارد. برای اینکه این عارضه طبیعی را از نزدیک تجربه کنید از خدمات ویزه تور قشم
 برای سفر به قشم و  مشاهذه این چشمه طبیعی جزیره قشم بهره مند شوید.

[تصویر: %D8%AA%D9%88%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D8%B4-%D8...ouri-2.jpg]
چشمه گوری قشم

[تصویر: %D8%AA%D9%88%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D8%B4-%D8...ouri-3.jpg]
چشمه بی نظیر گوری قشم


[تصویر: %D8%AA%D9%88%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D8%B4-%D8...-gouri.jpg]
چشمه آب معدنی گوری قشم
 چشمه کارگه قشم چشمه معدنی سولفوره و شور کارگه در میانه و هسته مرکزی ساختار تاقدیسی مجاور بندر ماهیگیری سلخ (میدان گاز طبیعی سلخ، معروف به برهوت) واقع شده‌است. آب این چشمه (چند لیتر در ثاینه) پس از نهشته شدن بخشی از مواد معدنی سیاهرنگ همراه در محل تظاهر، موجب تغذیه بیشتر آب شور در آبرهه موجود این محل بوده و در اطراف و بستر آبراهه اخیر نیز رسوبات فراوان نمک گذاشته می‌شود. تور قشم آماده ارائه خدمات برای مسافرینی است که قصد تجربه این چشمه بی نطیر قشمرا دارند.
[تصویر: %D8%AA%D9%88%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D8%B4-%D8...rgeh-2.jpg]
چشمه کارگه قشم


[تصویر: %D8%AA%D9%88%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D8%B4-%D8...rgeh-3.jpg]
چشمه آب معدنی جذاب کارگه قشم


[تصویر: %D8%AA%D9%88%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D8%B4-%D8...kargeh.jpg]
چشمه کارگه معدنی قشم


منبع: تورکیش-تورمشهد

چاپ این مطلب

  لینک سازی و رتبه بندی در موتورهای جستجو – Link Building | سئو تولز
ارسال کننده: sahariii.dj - 2017/02/05، 12:22 - انجمن: دانلود یا تایپ مقالات کامپیوتر و IT - پاسخ (1)

لینک سازی و رتبه بندی در موتورهای جستجو – Link Building | سئو تولز
تولید لینک (Link Building) به عنوان مهمترین فاکتور خارج صفحه های (Off-The-Page) برای رتبه بندی سایتها توسط موتورهای جستجو شناخته میشوند. هر لینکی که به سایت شما داده میشود، موتورهای جستجو (از جمله گوگل) آن را همانند رای دادن کاربران به سایت شما تلقی کرده و بسته به اعتبار و محبوبیت سایتی که از آن لینک دریافت کرده اید، رتبه شما را در نتایج جستجو بهبود میدهند. گوگل اولین موتور جستجو بود که در رتبه بندیهای خود، آمار لینکهای هر سایت را با چگالی بالا در رتبه آن سایت تاثیر داد.
با وجود نظرات فراوانی که در مورد دیگر سیگنالهای رتبه بندی در موتورهای جستجو ارائه میشود، لینک بیلدینگ همچنان به عنوان  مهمترین سیگنال خارج صفحه های برای رتبه بندی در جستجوها به حساب میآید. اما تمام لینکها وزن یکسانی ندارند و بعضی از آنها با کیفیت تر بوده و تاثیر بیشتری در بهبود رتبه سایت خواهند داشت.
کیفیت لینک
اگر شما بیمار شوید، به توصیه کدام افراد بیشتر اعتماد میکنید؟
 
[تصویر: link-building.jpg]
توصیه هایی که توسط ۵ پزشک ارائه شده باشد یا نظری که توسط ۵۰ فرد نامرتبط با موضوعات پزشکی ارائه میشود؟ اگر چه گاهی پزشکان در تشخیص دچار اشتباه نیز میشوند اما مسلما هر فرد عاقلی نظر پزشک را در مورد بیماری خود میپذیرد. این یعنی در هر موضوع نظر افراد متخصص در آن زمینه از وزن به مراتب بالاتری برخوردار است.
این موضوع در مورد موتورهای جستجو نیز صدق میکند. این موتورها تمامی لینکهایی که به یک وبسایت ارجاع
میدهند را شمارش کرده اما به همه آنها به یک چشم نگاه نمیکند، بلکه برای لینکهای با کیفیت وزن بیشتری قائل
میشود.
 اما ممکن است در اینجا این سوال پیش بیاید که: به چه لینکی با کیفیت میگویند؟
این موضوعی است که باید با آن مواجه شوید تا بدرستی تفاوت را احساس کنید. اما یک لینک از سایت بزرک و معتبر، در مقایسه با لینکی که از بخش نظرات یک وبلاگ به شما داده شده، نقش به مراتب پررنگ تری در بهبود سئوی سایت شما خواهد داشت. به علاوه، لینکهایی که از سایتهای مرتبط با موضوع سایت شما، به سایتتان داده میشود نیز میتواند ارزش بالاتری از لینک دیگر سایتها داشته باشد.
متن لینک، انکر تکست (Anchor Text)
سایت آمازون میلیونها لینک در داخل خود دارد. اما هنگامی که شما کلیدواژه کشتی (shipp) را جستجو کنید هرگز سایت آمازون از طریق موتورهای جستجوگر به شما پیشنهاد نخواهد شد. زیرا در آمازون کشتی به فروش نمیرسد. اما اگر کلمه “book” را جستجو کنید آمازون جزو پیشنهادات خواهد بود زیرا بسیاری از لینکهای آمازون به کتاب ارتباط دارد.
هنگامی که یک سایت بوسیله لینک، یک سایت دیگر را معرفی میکند، کلمات موجود در آن لینک (متن لینک یا anchor textt) توسط موتورهای جستجو بررسی میشوند. حال فرض کنید که شخصی به شما اشاره کند و بجای اسم شما از کلمهای دیگر بهینه سازی وب سایت مانند “خودرو” استفاده کند و اعلام کند که شما یک متخصص در یک موضوع خاص هستید. هنگامی که موتور جستجو با این لینک مواجه شود، ارتباط درستی بین تخصص شما و متن لینک دریافت نمیکند و این باعث کم ارزش شدن لینک مورد نظر خواهد شد.
شما اغلب بر لینکهایی که توسط دیگران برای شما تولید میشوند کنترلی ندارید، اما تلاش کنید تا با هر ترفندی که
میتوانید روی متن لینکی که به شما داده میشود تاثیر گذار باشید.
تعداد لینکها
 اکثر سایتها به این نتیجه رسیدهاند که دریافت تعداد زیادی لینک منجر به بهبود سئوی سایت آنها خواهد شد. علاوه بر این دریافت لینک از تعداد زیادی سایت تاثیر بسزایی در بهبود سئو خواهد داشت. این نکته قابل توجه است که دریافت ۱۰۰۰ لینک از یک سایت، در مقایسه با دریافت ۱۰۰۰ لینک از ۱۰۰۰ سایت مختلف، تاثیر به مراتب کمتری بر سئوی شما خواهد داشت.
 چندی پیش تعداد مطلق لینکها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بود. اما این اهمیت با افزایش توانایی موتورهای جستجو در ارزیابی کیفیت لینکها روز به روز کاهش یافت. اجرای تاکتیکهایی که توسط نمایندگان موتورهای جستجو پیشنهاد
میشود، میتواند باعث افزایش وزن لینکها شده و سئوی سایت شما را بهبود دهد.
 اما به خاطر داشته باشید که برای تولید لینک، از نرم افزارهای تولید خودکار لینک و وبلاگهای اسپم استفاده نکنید. زیرا تجربیات افراد فعال در زمینه سئو ثابت کرده که اگرچه این ترفندها میتواند در کوتاه مدت به سود شما باشد اما در دراز مدت قطعا منجر به  جریمه شدن سایت شما توسط موتورهای جستجوگر خواهد شد.
لینک مطلب: لینک سازی و رتبه بندی در موتورهای جستجو – Link Building | سئو تولز[/b]
 
 •  

چاپ این مطلب

  چلسی - آرسنال؛ و همچنان که زمان می‌گذرد
ارسال کننده: fns4565 - 2017/02/04، 15:47 - انجمن: اخبار ورزشی - بدون پاسخ

[font]امروز در شرایطی آرسنال و چلسی به مصاف هم می روند که از زمان شکست سنگین چلسی در ماه سپتامبر در خانه آرسنال، اوضاع به کلی تغییر کرده است.​​​​​​​ [/font]

[تصویر: 01177948.jpg]
 
 
[font]به گزارش "ورزش سه"، دیروز و زمانیکه از کونته در مورد شکست 0-3 دیدار رفت در امیرتیس پرسیده شد، او تاکید کرد که خیلی از مسائل نسبت به آن مقطع تغییر کرده و با بررسی روند ماه های اخیر، در می یابیم که دون آنتونیو به خوبی شرایط وخیم آبی های لندن را نسبت به فصل گذشته تغییر داده است.[/font]
[font] [/font]
[font]حالا امروز در شرایطی این دیدار انجام می شود که نیمه آبی لندن 9 امتیاز از نیمه قرمز بیشتر داشته و امید اصلی قهرمانی در فصل جاری لیگ برتر به شمار می آید.[/font]
[font] [/font]
[font]در ادامه 7 تغییر بزرگ نسبت به دیدار رفت را بررسی خواهیم کرد؛[/font]
[font] [/font]
[font]1-تغییر سیستم از 2-4-4 به 3-4-3 با حضور کیهیل و لوییز[/font]
[font] [/font]
[font]در نیمه اول دیدار رفت مدافعان چلسی به شدت مورد هجوم آرسنال قرار گرفتند و سانچس و والکات طی سه دقیقه 2 بار دروازه کورتوا را باز کردند. البته این پایان کار نبود و قبل از سوت پایان نیمه اول اوزیل اختلاف را سه برابر کرد تا آرسنال نتیجه ای فراتر از تصور را به ثبت برساند.[/font]
[font] [/font]
[font] [/font]
[font][تصویر: 01177939.jpg][/font]
[font] [/font]
[font] [/font]
[font]کلید نمایش ضعیف خط دفاعی چلسی در دیدار رفت، قرار گرفتن کیهیل و داوید لوییز در قلب خط دفاعی این تیم در آن دیدار بود و نتیجه نشان داد که محاسبات کونته در این رابطه غلط بوده است. از آن دیدار به بعد هرگز چلسی با سیستم 2-4-4 به میدان نرفت.[/font]
[font] [/font]
[font]2- خداحافظی با براتیسلاو ایووانویچ بعد از نمایش فاجعه بار[/font]
[font] [/font]
[font]در آن دیدار، آنتونیو کونته برای آخرین بار از براتیسلاو ایووانویچ در پست دفاع کناری استفاده کرد و نمایش کند و ضعیف وی سرمربی ایتالیایی را بر آن داشت که دیگر چنین اشتباهی را در مورد او مرتکب نشود.[/font]
[font] [/font]
[font] [/font]
[font][تصویر: 01177937.jpg][/font]
[font] [/font]
[font] [/font]
[font]دیدار رفت برابر آرسنال آخرین باری بود که این مدافع باتجربه در ترکیب ثابت چلسی در لیگ برتر قرار گرفت و چند روز پیش و در آخرین ساعات فصل نقل و انتقالات ژانویه، وی برای همیشه از چلسی جدا شد و به زنیت سن پطرزبورگ ملحق شد.[/font]
[font] [/font]
[font]3- تغییر عمده در آرایش خط میانی توپچی ها[/font]
[font] [/font]
[font]در ترکیب ابتدایی آرسنال در آن دیدار، سانتی کازورلا و کوکولین در قلب خط میانی تیم ونگر برابر چلسی قرار گرفتند و گرانیت ژاکا، هافبک سوییسی آرسنال نیز به علت مصدومیت، قبل از پایان 45 دقیقه اول میدان را ترک کرد.[/font]
[font] [/font]
[font] [/font]
[font][تصویر: 01177947.jpg][/font]
[font] [/font]
[font] [/font]
[font]اما حالا کازورلا به علت مصدومیت طولانی مدت از ترکیب آرسنال دور است، ژاکا به علت محرومیت های پیاپی در این دیدار غایب خواهد بود و محمد الننی نیز به علت حضور در رقابت های جام ملت های آفریقا، اردوی توپچی ها را ترک کرده و ممکن است مایتلند جوان از ابتدا در نبرد استمفوردبریج به میدان برود.[/font]
[font] [/font]
[font]4- تردید در مورد تمدید قرارداد اوزیل و سانچس[/font]
[font] [/font]
[font]در دیدار ماه سپتامبر، اوزیل و سانچس نمایش درخشانی از خود ارائه دادند و در همان نیمه اول با گلزنی موفق شدند کار چلسی را به اتمام برسانند. اما از آن مقطع تاکنون، اخبار زیادی در مورد احتمال جدایی یا تمدید قرارداد دو رکن مهم ترکیب آرسنال مطرح شده و هنوز هم اخبار موثقی در مورد این دو بازیکن به گوش نمی رسد.[/font]
[font] [/font]
[font] [/font]
[font][تصویر: 01177944.jpg][/font]
[font] [/font]
[font] [/font]
[font]بدون شک در تابستان آینده هواداران آرسنال بیش از آنکه به دنبال حضور ستارگان بزرگ در ترکیب تیم خود باشند، علاقمند به رقم خوردن پایانی خوش برای داستان طولانی تمدید قرارداد اوزیل و سانچس خواهند بود.[/font]
[font] [/font]
[font]5- عصبانیت های غیرقابل انتظار آرسن ونگر[/font]
[font] [/font]
[font]رفتارهای آنتونیو کونته در ابتدای فصل دل بسیاری از هواداران فوتبال جزیره را مجذوب خود کرده بود و شوخی ها، بالا و پایین پریدن ها و رفتارهای خاص دون آنتونیو جلوه ای جدید به فضای لیگ برتر بخشیده بود.[/font]
[font] [/font]
[font] [/font]
[font][تصویر: 01177884.png][/font]
[font] [/font]
[font] [/font]
[font]اما در روزهای اخیر بر خلاف تصور، ونگر رفتاری توام با عصبانیت در کنار زمین داشته و در نهایت این عکس العمل ها اتحادیه فوتبال جزیره را مجاب کرد که این سرمربی فرانسوی را 4 جلسه از نشستن روی نیمکت توپچی ها محروم سازد و در دیدار فردا نیز شاهد حضور او در کنار زمین نخواهیم بود. با این تفاسیر به نظر می رسد بر خلاف ابتدای فصل، باید به جای کونته، ونگر را سرمربی عصیانگر لب خط فوتبال جزیره دانست.[/font]
[font] [/font]
[font]6- پایان تندخویی های دیگو کاستا در چلسی[/font]
[font] [/font]
[font]دیگو کاستا در دیدار رفت برای چهارمین بار در شش حضور خود در امیرتیس کارت زرد دریافت کرد اما از آن دیدار به بعد و تا 15 بازی، این مهاجم تندخوی اسپانیایی تنها یک کارت زرد در کارنامه خود دید.[/font]
[font] [/font]
[font] [/font]
[font][تصویر: 01177945.jpg][/font]
[font] [/font]
[font] [/font]
[font]گرچه کاستا مدتی پیش و در اردوی قبل از دیدار برابر لسترسیتی به علت تمایل به دادن پاسخ مثبت به پیشنهادی از سوپر لیگ چین، حاشیه های فراوانی در تیمش ایجاد کرد و حتی تا آستانه اخراج نیز پیش رفت، اما با مدیریت کونته اوضاع در حال حاضر بسیار آرام است و آقای گل فعلی فوتبال جزیره حداقل تا پایان فصل در استمفوردبریج باقی خواهد ماند.[/font]
[font] [/font]
[font] [/font]
[font]7- جایگزینی چلسی به جای آرسنال به عنوان مدعی اصلی قهرمانی[/font]
[font] [/font]
[font]بعد از پایان دیدار رفت و با توجه به نتیجه ای که در زمین رخ داد، بسیاری معتقد بودند که چلسی نیاز به تغییرات عمده ای در ترکیب دارد و برای پیاده شدن افکار کونته در این تیم زمان زیادی لازم است.[/font]
[font] [/font]
[font] [/font]
[font][تصویر: 01177946.jpg][/font]
[font] [/font]
[font] [/font]
[font]در همان مقطع، کارشناسان از تیم ونگر به عنوان یک از مدعیان اصلی قهرمانی نام برده و اعتقاد داشتند که بعد از سال ها، این فصل امکان قهرمانی توپچی ها بیش از گذشته است. اما حالا و در ماه فوریه، از چلسی به عنوان اصلی ترین مدعی قهرمانی در لیگ نام برده می شود.[/font]
[font] [/font]
[font]منبع: میرر[/font]
[font] [/font]
[font]ترجمه: آریا فاطمی مقدم[/font]

چاپ این مطلب